Bejgelzimerová potvrdila úlohu favoritky

Bejgelzimer

V poslednom zápase dňa nastúpila proti jednotke kvalifikácie Julii Bejgelzimerovej  Lenka Juríková. K postupujúcim Slovenkám z prvého kola sa nepridala a prehrala 4:6, 2:6. Predtým v slovenskom derby medzi Nikolou Vajdovou a Terezou Mihálikovou zvíťazila prvá menovaná.


VIDEO S BEJGELZIMEROVOU


Bejgelzimerová (160. v rebríčku WTA) je na turnaji EMPIRE Slovak Open 2014 v kvalifikácii dvojhry nasadená jednotka, čo v zápase s Juríkovou (530. v rebríčku WTA) potvrdila. „Lenku poznám, viem, že je bojovníčka. Bolo to dnes náročné najmä pre vietor. Bolo dôležité minimalizovať chyby a využiť čo najviac šancí. Mala som trošku viac šťastia ako súperka a aj preto som vyhrala,“ uviedla Bejgelzimerová, ktorá bude v pondelok 5. mája na hlavnom kurte hrať proti Ruske Mayyi Katsitadzeovej.
Bejgelzimerová si zahrá v Trnave aj vo štvorhre. Bude to po boku trojnásobnej víťazky turnaja EMPIRE Slovak Open Renáty Voráčovej. „Už som s ňou hrala pár turnajov a sme dobré kamarátky. Poznáme sa už veľmi dlho. Rada si s ňou zahrám znova, ale dvojhra je stále mojou prioritou. Vo štvorhre sa tu však pokúsim o maximum,“ dodala Bejgelzimerová.


Kompletné výsledky Sloveniek v kvalifikáci dvojhry EMPIRE Slovak Open 2014:


Rebecca Šramková - Sandra Zaniewská 4:6, 1:6
Karin Morgošová - Agnes Buktová 3:6, 6:1, 6:3
Zuzana Luknárová - Yvonne Neuwirthová 2:6, 2:6
Michael Hončová - Nina Zanderová 6:4, 6:7 (5), 6:1
Tamara Kupková - Reka-Luca Janiová 6:7(2), 6:3, 1:6
Petra Uberalová - Cristina-Andreea Mituová 3:6, 6:4, 1:6
Lenka Juríková - Julia Bejgelzimerová 4:6, 2:6
Nikola Vajdová - Tereza Mihalíková 6:0, 6:2

 

Kompletné výsledky prvého kola kvalifikácie

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri