Koviničová vyradila turnajovú štvorku Martičovú

kovinic

Danka Koviničová (19) z Čiernej Hory je ďalšou štvrťfinalistkou dvojhry EMPIRE Slovak Open, keď zdolala Chorvátku Petru Martičovú (23) v dvoch setoch 6:3, 6:2. Medzi najlepších osem hráčok už pribudla aj Srbka Aleksandra Kruničová a Austrálčanka Olivia Rogowská.

VIDEO S KOVINIČOVOU

Koviničová si bola vedomá sily a skúseností o štyri roky staršej súperky, veď Martičová je bývalá 42. hráčka rebríčka WTA. „Je skvelá hráčka, bola v prvej stovke. Očakávala som ťažký zápas, ale hrala som fakt dobre. Môj pohyb na základnej čiare bol výborný. Ťažko sa presadzovala. Bolo to ťažké aj pre vietor, ktorý tu dnes bol. Pri zmene strán sa menili podmienky,“ tešila sa Koviničová po stretnutí, ktorá si verila po celý zápas. „Nie som prekvapená z výsledku, pretože som chcela zvíťaziť. Aj som si myslela, že to dokážem. Som okolo 130. miesta v rebríčku a hrám teraz dobrý tenis,“ pokračovala rodáčka z Podgorice, ktorá sa v Trnave v klube TC EMPIRE cíti dobre. „Je tu super, ale je tu trochu chladnejšie, ako som čakala. No vyhrávam, takže je to v poriadku,“ zasmiala sa Koviničová.

 

Vo štvrťfinále dvojhry je už i Srbka Aleksandra Kruničová, ktorá postúpila bez boja, keďže Češka Denisa Allertová nenastúpila na zápas pre chrípku. Austrálčanka Olivia Rogowská je tiež medzi najlepšou osmičkou po hladkom víťazstve nad Slovinkou Tadejou Majeričovou 6:3, 6:2.

 


Kompletné výsledky druhého kola hlavnej súťaže

 

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri