Záhlavová-Strýcová postúpila po trojsetovej dráme

strycova

Obhajkyňa titulu Barbora Záhlavová-Strýcová (28) odohrala proti Turkyni Cagle Buyukakcayovej (24) v 1. kole dvojhry náročný zápas so šťastným koncom pre českú tenistku. Nasadená jednotka turnaja EMPIRE Slovak Open rozhodla o svojom víťazstve 4:6, 6:4, 7:5, keď rozhodujúci brejk získala v predposlednej hre záverečného setu.

Cagla Buyukakcayová, 147. v rebríčku WTA, vstúpila do zápasu odhodlane, z čoho vyplýval aj výsledok prvého setu 6: 4 v jej prospech. Barboru Záhlavovú-Strýcovú to však nezlomilo a tlaku odolala. „Bol to ťažký zápas, ale dnes som bola celkom silná v hlave. Obe dve sme nehrali veľmi dobre. Hneď v prvom sete som mala šance, dvakrát som mala brejk, ale potom som si prehrala podanie. No na konci tretieho setu som udržala nervy dohromady a to mi asi vyhralo zápas,“ komentovala vývoj stretnutia minuloročná víťazka EMPIRE Slovak Open.

Aj pred rokom sa 56. singlistka sveta v prvom kole natrápila, dokonca odvracala mečbal. „Je to také déja vu, aj keď je pravda, že Turkyňa teraz nemala mečbaly. Ale som rada, že som to vybojovala. Prvé kolá sú pre obhajkyne veľmi ťažké,“ dodala Barbora Záhlavová-Strýcová, ktorá odohrá v druhom kole turnaja české derby s Luciou Hradeckou. V doterajšej vzájomnej bilancii na okruhu WTA vedie Záhlavová-Strýcová 2:1.Kompletné výsledky finále kvalifikácie a prvého kola hlavnej súťaže

 

 

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri