Zverenkyňa slávnej Novotnej Barbora Krejčíková: Jana mi pomohla

krejcikova

Česká tenistka Barbora Krejčíková (18) zvládla 2. kolo kvalifikácie dvojhry na EMPIRE Slovak Open, keď zdolala štvrtú nasadenú Ukrajinku Anastasiju Vasyljevovú 6:2, 6:3. Krejčíková je zverenkyňou mnohonásobnej grandslamovej víťazky Jany Novotnej, ktorá je s ňou aj v Trnave.

VIDEO S KREJČÍKOVOU

 

 

Krejčíková je o 165 priečok nižšie v rebríčku WTA vo dvojhre ako Vasyljevová, ale s mierne favorizovanou súperkou nemala v Trnave väčší problém. „Najviac sme sa ťahali na začiatku oboch setov. V prvom som hrala dobre, snažila som sa tlačiť. Ona je nepríjemná hráčka a celkom dobre podávala. Hrala slajz z bekhendu, čo veľa hráčok nezvykne. Bolo to veľmi ťažké. Som rada, že som vyhrala v dvoch setoch. Dúfam, že budem v takýchto výkonoch pokračovať,“ nádeja sa Krejčíková, ktorá vychytila v poslednom období dobrú formu. „Áno, hrala som minulý týždeň vo Wiesbadene na 25-tisícke, dobre som sa tam rozohrala. Z kvalifikácie som sa dostala až do semifinále.“

Krejčíkovú v Trnave sprevádza jej trénerka Jana Novotná, ktorá je wimbledonskou víťazkou z roku 1998 a bývalou svetovou dvojkou vo dvojhre. „Mať niekoho takého po boku je obrovská motivácia. Jana je veľmi priateľská,  ale aj dosť tvrdá. Myslím si, že za tých pár mesiacov, čo sme spolu, tak mi dosť pomohla. Dúfam, že takto budem pokračovať, že pôjdem iba dopredu,“ dúfa Barbora, ktorá oslovila Novotnú sama. „Bolo to zo dňa na deň. Niečo som riešila a pozrela som si na internete, že Jana býva v Českej republike a že je to 15 kilometrov odomňa. Povedala som si, prečo to neskúsiť,“ usmiala sa Krejčíková, ktorá si zahrá vo finále kvalifikácie proti Rumunke Andree Mituovej. 

Kompletné výsledky druhého kola kvalifikácie

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri