Morgošová je v druhom kole kvalifikácie

morgosova1

Karin Morgošová (23) je prvou Slovenkou, ktorá zvládla úvodné kolo kvalifikácie dvojhry na antukovom turnaji EMPIRE Slovak Open v Trnave. V trojsetovom boji si poradila s Maďarkou Buktovou 3:6, 6:1, 6:3.


VIDEO S MORGOŠOVOU


Po prvom prehratom sete sa slovenskej hráčke podarilo zvládnuť nepriaznivý vývoj a zápas otočila. Na stretnutí, ktoré ovplyvňoval silný vietor, bol prítomný i tréner Morgošovej Ján Stančík, ktorý stretnutie zhodnotil pre web empireslovakopen.sk. „Karin začala výborne, viedla 2:0. Bol to koncentrovaný výkon, no potom ju rozhodilo zaváhanie rozhodcu. Bezhlavo stratila vedenie a súperku pustila do hry na 2:3. Potom sa Maďarka rozohrala, chytila sa a už to bolo ťažké. Ale videl som že na konci prvého setu sa začína Karin dostávať do hernej pohody a lepšie začala využívať vietor vo svoj prospech,“ povedal Ján Stančík.

 

stancik

Ján Stančík

 

V druhom sete Karin kontrolovala priebeh a dráma prišla v treťom, rozhodujúcom dejstve. V ňom viedla 4:2. „Mal som obavy za tohto stavu, lebo znervóznela. Začala byť negatívnejšia. Veril som, že sa z toho dostane. Negativitu prekonala, súperka začala na konci setu riskovať, ale v takomto vetre jej to nemôže dlhodobo vychádzať,“ dodal kouč.

 

Kompletné výsledky prvého kola kvalifikácie

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri