Hončová do druhého kola, Kupková neúspešne bojovala

kupkovaMichaela Hončová (21) je po Morgošovej ďalšou postupujúcou Slovenkou do druhého kola kvalifikácie dvojhry EMPIRE Slovak Open 2014. O tri roky staršiu Nemku Ninu Zanderovú zdolala 6:4, 6:7 (5), 6:1 a v ďalšom kole nastúpi proti ôsmej nasadenej Ruske Margarite Gasparyanovej. Vystúpenie v Trnave má za sebou aj juniorka Tamara Kupková z klubu TC EMPIRE Trnava, ktorá sa snažila, ale nestačila na Maďarku Reka-Luca Janiovú.

VIDEO S KUPKOVOU


Hončovú a Zanderovú delí v rebríčku WTA len 45 priečok a nasvedčoval tomu aj vývoj stretnutia. „Dnes bolo strašne veterno. Všetko bolo otvorené a ja som mala taktiku ako hrať s vetrom. Najprv mi to vydržalo a do stavu 6:4, 4:1 to aj fungovalo. Potom som išla proti vetru a bolo normálne, že vyhrala dva gemy na 4:3. Následne si zvykla na to, čo som hrala, pochopila to a začala hrať lepšie. Set sa zdramatizoval. Mala som aj mečbal, ale bola som proti vetru,“ hodnotila Hončová, 279. hráčka sveta, ktorá nebola po nepremenenom prvom mečbale na seba nahnevaná. „Nie, povedala som si, že dám do toho všetko a keď ho prehrám, tak to je tenis. Vtedy servovala s vetrom, bolo to 80:20 pre ňu. Dobre podala, ja som zahrala krátku loptu proti vetru, ale hneď druhú mi zabila. Nebolo čo ľutovať.“
Podľa Hončovej treba brať náročné veterné podmienky také, aké sú a nenadávať na to. „Treba prijať fakt, že je to tak a vytvoriť taktiku. Je to ako nový šport, „wind tennis“. Takto veterno som mala naposledy v januári, keď som išla na Floridu. Fúkalo 35 míľ za hodinu (56 km/h). Toto dnes bolo nič. Vtedy nám na kurt odfúklo aj stoličky. Tam sa nedalo hrať, tu sa dalo prehodiť cez sieť,“ dodala s úsmevom.

Kupková: Prvý set som mala vyhrať

Juniorka Kupková z domácheo klubu hrala v prvom kole kvalifikácie s o šesť rokov staršou súperkou a 263. hráčkou rebríčka WTA Reka-Luca Janiovou. Súperky sa nezľakla, snažila sa prekvapiť, ale po trojsetovej bitke nakoniec podľahla 6:7(2), 6:3, 1:6. „Prvý set som mala vyhrať. Bol v ňom gem, ktorý som mala získať a bolo by to už o niečom inom. Trošku som to pokašlala. V druhom sete som hrala lepšie, viac som sa koncentrovala, viac som si verila. V treťom som sa ponáhľala, už to nešlo tak, ako by som chcela,“ hovorila Kupková, ktorej robili najväčšie problémy súperkine slajzy. 

Výsledky Sloveniek v 1. kole kvalifikácie dvojhry EMPIRE Slovak Open 2014:


Rebecca Šramková - Sandra Zaniewská 4:6, 1:6
Karin Morgošová - Agnes Buktová 3:6, 6:1, 6:3
Zuzana Luknárová - Yvonne Neuwirthová 2:6, 2:6
Michael Hončová - Nina Zanderová 6:4, 6:7 (5), 6:1
Tamara Kupková - Reka-Luca Janiová 6:7(2), 6:3, 1:6

 

Kompletné výsledky prvého kola kvalifikácie

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri