Karolína Schmiedlová: EMPIRE Slovak Open je pre mňa výzva

DSC 7724u

V Národnom tenisovom centre (NTC) v Bratislave sa konala tlačová konferencia pred 6. ročníkom EMPIRE Slovak Open. Na trnavskom podujatí bude nasadenou dvojkou košická rodáčka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá bola taktiež na úvodnej tlačovke.

VIDEO Z TLAČOVKY

Prítomný bol aj zástupca riaditeľa turnaja Tomáš Boleman a manažér Oto Majba, k Schmiedlovej sa z hráčok pripojila Kristína Kučová.„Cut nášho podujatia vo dvojhre - teda posledná hráčka, ktorá sa dostala do hlavného pavúka turnaja s rankingom - je v tomto roku 161. miesto. Takáto kvalitná súťaž v Trnave ešte nebola,“ hodnotil Boleman.
Turnaj, ktorý sa volal v rokoch 2009-2012 EMPIRE Trnava Cup, mal prvé dve sezóny dotáciu 25-tisíc USD, potom dva roky 50-tisíc USD. Od minulého ročníka je to už 75-tisíc a podujatie je zároveň medzinárodnými majstrovstvami Slovenska žien v tenise pod názvom EMPIRE Slovak Open.

"Teší ma, že do Trnavy príde opäť Barbora Záhlavová-Strýcová, ktorá bude nasadená jednotka a je obhajkyňou titulu. Minulý rok obhajobou odštartovala výbornú sezónu, teraz je 57. hráčka sveta. V tomto roku uhrala 3. kolo v Miami, v Quebecu 2011 vyhrala titul na okruhu WTA. Druhá nasadená Karolína Schmiedlová bude nasadená dvojka, obhajuje štvrťfinále z minulého roka. Tipujem ju za víťazku turnaja. Dúfam, že ju týmto nedostanem pod tlak," usmial sa zástupca riaditeľa turnaja. "Spomeniem aj Srbku Jovanu Jakšičovú, ktorá bola nedávno v semifinále turnaja WTA v Mexiku. Obrovským lákadlom je aj príchod Hlaváčkovej a Hradeckej," dodal Boleman.


Schmiedlová (69. v rebríčku WTA vo dvojhre) sa neobáva svojej pozície nasadenej dvojky. "Snažím sa hrať svoju hru a nemyslieť na to, či som favoritka. Všetko to budú ťažké zápasy. Hráčky, ktoré tam sú, poznám. Tlak však nepociťujem," vysvetľovala Schmiedlová. "Najviac sa teším na to, že môžem byť doma a že nemusím niekde cestovať.  Bola som na dlhom turnajovom tripe po Amerike a aj preto som si teraz vybrala Trnavu. Mám to polhodinu z Bratislavy. Veľmi sa na to teším. Je to pre mňa výzva, lebo na turnaj prídu ľudia, ktorých poznám a ktorí ma podporujú," uzavrela Schmiedlová.

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri