Najväčší ženský turnaj na Slovensku sa blíži: V Trnave bude aj Schmiedlová!

kaja4Od 2. mája 2015 bude najväčší tenisový areál na Slovensku - EMPIRE Trnava opäť žiť svetovým tenisom. Najväčšie ženské podujatie pod Tatrami EMPIRE Slovak Open 2015 s navýšenou dotáciou 100 000 USD privíta viaceré skvelé domáce i zahraničné tenistky na čele s fedcupovou reprezentantkou a nedávnou víťazkou WTA turnaja v Katoviciach – Annou Karolínou Schmiedlovou, 46. hráčkou sveta.

Na EMPIRE Slovak Open sa prihlásilo až 9 hráčok, ktoré figurujú v prvej svetovej stovke. „Siedmy ročník prinesie nielen zvýšenú dotáciu pre hráčky, ale i viac bodov do rebríčka WTA. Víťazka získa 140 bodov, finalistka 85, semifinalistky po 50. Minuloročné víťazstvo bolo zlomové pre Karolínu Schmiedlovú, ktorá vo finále zdolala Barboru Záhlavovú-Strýcovú 6:4, 6:2," hovorí generálny manažér turnaja i klubu Oto Majba.

Schmiedlová, ktorá by mala byť podľa Acceptance listu prvá nasadená, sa teší na ESO 2015. „Minuloročný triumf mi nepochybne veľmi pomohol. Na kurte som sa potom cítila oveľa sebavedomejšie. A vďaka bodom, ktoré som získala v Trnave, opadol zo mňa tlak z obhajovania v Paríži," komentuje úspech Schmiedlová, ktorá sa potom „naštartovala" k ďalším skvelým výkonom.

Po EMPIRE Slovak Open bola vo finále pražského turnaja, aby potom naplno zaujala na Roland Garros 2014. Tam v 2. kole zdolala bývalú svetovú jednotku Venus Williamsovú. „Atmosféra v Trnave bola super. Vážim si všetkých ľudí, ktorí prišli. Pomohli mi v ťažkých chvíľach počas zápasov. Je to iný pocit ako hrať v zahraničí. Škoda, že doma nemáme ešte viac takých turnajov," dodala. V Trnave štartuje v hlavnej súťaži štvrtýkrát, v sezóne 2013 bola vo štvrťfinále singla a vo finále debla po boku Čepelovej. V tomto roku bude obhajovať titul vo dvojhre.

Čepelová, Smitková, Koukalová, Allertová i Sevastovová

Na turnaji nebude chýbať ani Jana Čepelová, ktorá si svoj debut v Trnave odkrútila v sezóne 2009, keď hrala ako 16-ročná v kvalifikácii dvojhry a prebojovala sa do 1. kola hlavnej súťaže. V roku 2011 sa spolu s Lenkou Wienerovou sa dostala do finále debla a o dve sezóny neskôr to zopakovala s Karolínou Schmiedlovou.

Do Trnavy ďalej príde po prvý raz 33-ročná Klára Koukalová, bývalá svetová dvadsiatka a 15-násobná česká fedcupová reprezentantka. V Acceptance liste hráčok, ktoré budú štartovať na najväčšom slovenskom ženskom turnaji, sú aj ďalšie zaujímavé mená. Z Česka zavíta na trnavské podujatie 22-ročná Denisa Allertová, 93. hráčka rebríčka WTA a semifinalistka minuloročného WTA turnaja v Luxemburgu. Pridá sa aj jej krajanka Tereza Smitková (59. v rebríčku WTA), ktorá minulý rok zaujala postupom z kvalifikácie do osemfinále prestížneho Wimbledonu.

Medzi prihlásenými figuruje aj Belgičanka Kirsten Flipkensová. Dobre známym menom pre slovenských fanúšikov je i Srbka Aleksandra Kruničová, ďalej pricestujú Maďarka Timea Babosová, Nemka Friedsamová či Ruska Rodinová.

Lotyška Anastasija Sevastovová (25), bývalá 36. hráčka rebríčka WTA, vyhrala v Trnave už dve podujatia. V roku 2012 vtedy 50-tisícový EMPIRE Trnava Cup a len pred dvomi mesiacmi aj 10-tisícový EMPIRE Womens Indoor v hale. Teraz dostala od organizátorov voľnú kartu do kvalifikácie dvojhry.

V Trnave sme v minulosti privítali aj také tenistky ako Halepová, Bovinová, Daniilidouová, Husárová, Meusburgerová, Knappová, Hradecká, Sevastovová, Brengleová, Martičová, Curenková, Kruničová, Jakšičová, Glušková a ďalšie.

HLAVNÁ SÚŤAŽ

20150424draw

 

 

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri