Fanúšikovia uvidia na EMPIRE Slovak Open Sevastovovú a Allertovú

DSC 5511uDo zoznamu hráčok, ktoré budú štartovať na najväčšom slovenskom ženskom turnaji, pribudli ďalšie zaujímavé mená. Lotyška Anastasija Sevastovová (25) vyhrala v Trnave už dve podujatia. V roku 2012 vtedy 50-tisícový EMPIRE Trnava Cup a len pred dvomi mesiacmi aj 10-tisícový EMPIRE Womens Indoor v hale. Teraz dostala od organizátorov voľnú kartu do kvalifikácie dvojhry.

 

Sevastovová má už v zbierke aj jeden titul z okruhu WTA, ktorý vybojovala v sezóne 2010 v portugalskom Estorile. V máji 2013 prekvapujúco ukončila predčasne kariéru, ale v tomto roku ohlásila návrat na kurty. Zatiaľ sa jej darí, po singlových ITF tituloch v Šarm aš-Šajchu a Trnave uspela aj minulú nedeľu na 25-tisícke v indickom Ahmedabade. Bez zarátania bodov z posledného podujatia figuruje opäť v renkingu WTA na 676. mieste. V januári 2011 bola už aj na 36. mieste.

Dovedna má 12 singlových titulov z okruhu ITF a tri deblové. „Počas prvého roka, keď som bola bez tenisu, som ani len nepomyslela na reštart mojej kariéry. Ale počas ostatných mesiacov zranenia ustúpili a môj zdravotný stav sa výrazne zlepšil. Bolo to aj preto, lebo som sa o seba starala. Po zvážení všetkého som to chcela znovu vyskúšať. Veď žijeme len raz," povedala nám Sevastovová o dôvodoch svojho návratu vo februári.

V Trnave aj Allertová

Z Česka príde na trnavské podujatie okrem Kláry Koukalovej aj 22-ročná Denisa Allertová, 93. hráčka rebríčka WTA. Majiteľka deviatich ITF titulov vo dvojhre a dvoch vo štvorhre zaujala minulý rok v októbri na WTA turnaji v Luxemburgu, kde sa prebojovala až do semifinále. Tam podľahla Nemke Annike Beckovej 0:6, 1:6.

Allertová sa dostala v tejto sezóne aj do 2. kola Australian Open, kde sa stala autorkou zaujímavého rekordu. Hoci s Francúzkou Cornetovou prehrala, v zápase podala rýchlosťou 201 km/h, čo je ôsmy najrýchlejší servis histórie.

Kompletný menoslov hráčok, ktoré sa prihlásili na EMPIRE Slovak Open 2015, bude známy v tento štvrtok poobede, keď ITF zverejní Entry list turnaja.

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri