Jana Čepelová potvrdila účasť na EMPIRE Slovak Open 2015

cepelova DSC 9018uSlovenská fedcupová reprezentantka Jana Čepelová bude hrať na májovom ženskom antukovom turnaji v Trnave (2. - 10. 5. 2015) po štvrtý raz v kariére. V klube TC EMPIRE hrala v rokoch 2009, 2011 a 2013, pričom jej najväčšími úspechmi boli dve finálové účasti vo štvorhre.

Jana Čepelová je rada, že sa môže predstaviť na domácom podujatí, ktoré je najväčším ženským turnajom na Slovensku. „V Trnave chcem byť v prvom rade preto, lebo som prišla o body v rebríčku WTA a navyše je to veľký turnaj, ktorý sa hrá doma na Slovensku. Som rada, že dotácia sa zvýšila na 100-tisíc dolárov. Klub TC EMPIRE poznám dobre, lebo som tam bola v minulosti na viacerých slovenských turnajoch," povedala Čepelová pre www.empireslovakopen.sk.

Svoj debut v Trnave si Čepelová odkrútila v sezóne 2009, keď hrala ako 16-ročná v dvojkolovej kvalifikácii dvojhry a prebojovala sa do hlavnej súťaže. Tam nestačila v 1. kole na krajanku Michaelu Pochabovú po prehre 4:6, 1:6. „Pamätám si to, lebo turnaj patril medzi prvé, na ktorých som hrala medzi ženami. Bola som rada, že som sa kvalifikovala," zaspomínala si Čepelová.

V roku 2011 síce Košičanka vypadla v úvodom kole dvojhry so Sandrou Záhlavovou, ale spolu s Lenkou Wienerovou sa dostala do finále debla, kde prehrali s dvojicou Husárová/Voráčová 6:7(1), 1:6. O dve sezóny neskôr skončila Čepelová taktiež v 1. kole dvojhry (prehrala so Srbkou Kruničovou), ale pre zmenu s Annou Karolínou Schmiedlovou si opäť zahrala finále debla. V ňom slovenská dvojica nestačila na pár Jugičová-Salkičová/Voráčová po prehre 1:6, 1:6. „Štvorhru mám rada a keď je príležitosť, vždy si ju na turnaji rada zahrám," dodala Čepelová.

Prítomnosť bývalej päťdesiatky rebríčka WTA a minuloročnej finalistky WTA turnaja v Charlestone privítal aj manažér EMPIRE Slovak Open 2015 Oto Majba. „Sme radi, že Janka potvrdila účasť na našom turnaji. Verím, že sa jej v Trnave bude dariť, že sa prebojuje ďaleko a získa potrebné body do rebríčka WTA," zaprial si Majba.

Menoslov hráčok, ktoré sa prihlásili na EMPIRE Slovak Open 2015, bude známy v tento štvrtok poobede, keď ITF zverejní Entry list turnaja.

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri