EMPIRE Slovak Open 2015 v Trnave bude mať až stotisícovú dotáciu

kaja5Najväčší ženský turnaj na Slovensku ITF EMPIRE Slovak Open (2. - 10. máj 2015) opäť narastie. Zvýšená dotácia, ktorá sa zatiaľ zastavila na 100-tisíc dolároch, sa prejaví v ešte kvalitnejšom menoslove svetových hráčok, ktoré zavítajú do Trnavy a klubu TC EMPIRE na Hajdóczyho ulici.

 

Májový antukový EMPIRE Slovak Open má potenciál sa stať najväčším slovenským ženským turnajom v histórii. Jeho dotácia zaznamenáva neustály progres. V prvom ročníku to bolo 25-tisíc dolárov. V sezóne 2011 to už bolo dvakrát toľko. Predminulý a minulý rok si hráčky rozdelili 75-tisíc dolárov a podujatie bolo zároveň medzinárodnými majstrovstvami Slovenska. To sa zopakuje aj v najbližšom siedmom ročníku, no dotácia zároveň poskočí na 100 000 dolárov. „Chceme, aby sme mali ešte lepšie hráčske obsadenie možno aj z Top 50 rebríčka WTA a zároveň si tenistky mohli vybojovať viac bodov pred začiatkom grandslamového Roland Garros. Víťazka dvojhry získa 140 bodov, finalistka 85. Zároveň zvýšime atraktívnosť podujatia pre fanúšikov, ktorých prilákajú známe tenisové mená nielen zo Slovenska," hovorí manažér EMPIRE Slovak Open Oto Majba. Tenistky môže prilákať aj fakt, že hneď pred trnavským turnajom sa koná pražské WTA podujatie Sparta Prague Open. Je nepísaným pravidlom, že hráčky si rady vyberajú turnaje, ktoré sa konajú blízko seba (Trnava - Praha) v krátkom časovom slede.

EMPIRE Slovak Open je zaradený v kategórii ITF, vyššie od neho sú podujatia WTA. Tie však majú minimálnu dotáciu 250-tisíc dolárov. Je možné, že sa raz posunie turnaj takto vysoko? „Zatiaľ to neplánujeme, ale hráčky, vrátane známej Češky Barbory Záhlavovej-Strýcovej nám bežne hovoria, že organizácia turnaja je jedna z najlepších, akú kedy videla. Je na úrovni WTA turnajov," potvrdzuje Majba. Trnava už zhliadla mnoho známych mien zo ženského tenisu, vrátane minuloročnej víťazky Anny Karolíny Schmiedlovej, Jany Čepelovej, olympijskej medailistky Lucie Hradeckej alebo kedysi málo známej Simony Halepovej z Rumunska, ktorá je dnes hráčkou Top 10.


vitazka

 

Kompletné výsledky turnaja EMPIRE Slovak Open 2014

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri