V Trnave sa zopakuje semifinále, Strýcová opäť proti Kruničovej

strycova2

Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová (28) je už v semifinále dvojhry trnavského turnaja, keď zdolala Američanku Madison Brengleovú v dvoch tajbrejkoch 7:6 (4), 7:6 (3). Zaujímavosťou je, že v boji o finále si zmeria sily so Srbkou Aleksandrou Kruničovou, proti ktorej hrala na EMPIRE Slovak Open aj v roku 2013.

ROZHOVOR S BARBOROU

Barbora Záhlavová-Strýcová označila štvrťfinálový duel s Američankou za zvláštny. „Myslím si, že sme obe hrali celkom dobrý tenis. Nebol veľmi antukový, hrali sme veľa priamok, ale mali sme dobré výmeny. Bolo to celkom okej,“ hodnotila obhajkyňa titulu. Češka mala v druhom sete už náskok 5:2, no súperka dokázala set ešte zdramatizovať a hral sa tajbrejk. „Bolo 3:2 a ja som zahrala dva skvelé gemy. Potom som začala byť trochu pasívna a ona toho využila. Začala ma veľmi tlačiť. Následne som sa do toho nedostala naspäť a zrazu vyrovnala na 5:5. Ale udržala som to, dobre som podávala v geme a som rada, že to v tajbrejku tak dopadlo.“

 

Záhlavová-Strýcová bude hrať v sobotu semifinále proti Srbke Aleksandre Kruničovej, ktorú pred rokom tiež v rovnakom kole turnaja zdolala7:6 (3) 6:2. „Viem, ako hrá. Je veľmi šikovná, takže zase očakávam ťažký zápas,“ uzavrela.

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri