Schmiedlová v semifinále: Vyhrala som dôležité body

kaja1

Anna Karolína Schmiedlová (19) má veľkú šancu stať sa prvou slovenskou víťazkou dvojhry na antukovom turnaji EMPIRE Slovak Open. Vo štvrťfinále si poradila s Češkou Kateřinou Siniakovou 6:3, 6:1 a potvrdila pozíciu favoritky. V sobotu ju čaká v Trnave po tretej hodine semifinále s Ukrajinkou Lesiou Curenkovou.

ROZHOVOR SO SCHMIEDLOVOU A JEJ TRÉNEROM

Karolína Schmiedlová bola spokojná s predvedeným výkonom a potvrdila, že hrala to, čo platilo na o dva roky mladšiu súperku. „Dobre som behala a vracala jej silné lopty, menila som tempo. Niekedy som sa snažila zapojiť slajz, niekedy vysokú loptu do forhendu. V podstate som vyhrala dôležité body, keďže v gemoch sme bojovali, aj keď to bolo 6:3, 6:1. Výmeny boli veľmi vyrovnané. V dôležitých momentoch som ukázala, že mám viac skúseností a to, že som predsa len hráčka Top 100. Viackrát som otočila vývoj gemu, keď ona mala výhodu alebo brejkbal. To mi dodalo sebavedomie,“ uviedla Karolína Schmiedlová, ktorú Siniaková aj trošku prekvapila.

 

„Hrala presne tak, ako som čakala - výborné lopty, "pecky", rýchle... Možno ma prekvapili tie kraťasy, ktoré mi dosť vadili, keďže po nich išla na sieť a ja som nevyhrala asi ani jeden. Vždy som to trafila niekde, kde bola ona. Tým ma dosť prekvapila. Mala vyrovnané údery, veľmi dobrý bekhend, dávala veľa lôpt po čiare. Je veľmi nepríjemná. Má pred sebou určite veľkú budúcnosť,“ chválila košická rodáčka, ktorá nastúpi v semifinále proti Ukrajinke Lesii Curenkovej. „S Curenkovou som v tomto roku vyhrala na harde v kvalifikácii turnaja v Sydney, štýlovo mi vyhovuje."

 

S výkonom svojej zverenkyne bol spokojný aj Milan Martinec, ktorý ju trénuje v bratislavskom NTC a bol prítomný v hľadisku. „Vo štvrťfinále sú už všetky hráčky veľmi kvalitné. Myslím si, že Karolína to zvládla absolútne skvelo. Dodržala taktiku, ktorú sme si určili na Siniakovú. Aj keď jej hrala cez lepší bekhend, ktorý má Češka, taktika uspela. Ďaleko ľahšie mohla Karolína riešiť kraťasy, nedokázala ich umiestniť tam, kam chcela. Verím, že takýto výkon zopakuje aj zajtra,“ dodal Martinec.

 


Kompletné výsledky štvrťfinále hlavnej súťaže dvojhry a semifinále štvorhry

 

 

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri