Prvou semifinalistkou v Trnave je Kruničová - Srbka, ktorá vie po slovensky

krunicfoto

V prvom piatkovom štvrťfinálovom zápase zvíťazila Srbka Aleksandra Kruničová (21) nad Oliviou Rogowskou z Austrálie presvedčivo 6:2, 6:1. „Veľmi som sa spotila, nebolo to až také jednoduché. Pre mňa to bol dôležitý zápas, lebo minulý rok som hrala v Trnave semifinále. Takže musím obhajovať body,“ povedala srbská hráčka v slovenčine pre web empireslovakopen.sk.

VIDEOROZHOVOR S KRUNIČOVOU

Kruničovú, minuloročnú semifinalistku, prišli do Trnavy povzbudiť aj rodičia. „Určite som veľmi šťastná. Prišli sa na mňa pozrieť rodičia, potom je to ešte ťažšie. Som rada, že som vydržala po mentálnej stránke a že som nehrala tak dlho, ako niekedy viem,“ hovorila 158. tenistka rebríčka WTA, ktorá sa v ďalšom kole stretne s postupujúcou z dvojice Záhlavová-Strýcová - Brengleová. 


Kruničová hrala pred rokom semifinále práve proti českej obhajkyni titulu. „Je to také dé-javu. Nerozmýšľam ešte o tom, ale ich duel si určite pozriem. Neviem, čo sa u nás dvoch zmenilo, ale nech vyhrá tá lepšia. Zápas si užijem,“ tešila sa Kruničová na sobotňajšie semifinále.


Srbka je bývalou zverenkyňou slovenského kouča Mojmíra Mihala, ktorý ju viedol jeden a pol roka. Na istý čas sa pre tréningy presťahovala aj do hlavného mesta Slovenska, kde sa naučila náš jazyk. „Dúfam, že budem mať čas ísť sa pozrieť aj do Bratislavy na všetkých i trénera. Teraz žijem v Belehrade, kouča mám doma. Mám tam všetko, čo potrebujem - fyzioterapeuta, kondičného trénera, kurty. Doma je najlepšie,“ vysvetľovala s úsmevom Srbka, ktorej trénerom je teraz Jens Gerlach z Nemecka. „Sme v skúšobnom období. Zatiaľ to vyzerá dobre. Dúfam, že tento rok s ním budem pokračovať,“ doplnila Kruničová.

 


Kompletné výsledky štvrťfinále hlavnej súťaže dvojhry a semifinále štvorhry

 

 

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri