Barbora Záhlavová-Strýcová: Bol to výborný tenis

zahlavovaObhajkyňa titulu z minulého roka Barbora Záhlavová-Strýcová (28) postúpila do štvrťfinále EMPIRE Slovak Open. V českom derby zvíťazila v 2. kole nad Luciou Hradeckou 6:3, 3:6, 6:0 a vylepšila si vzájomnú bilanciu s krajankou na 3:1.

VIDEO SO ZÁHLAVOVOU-STRÝCOVOU

Záhlavová-Strýcová očakávala náročný duel a jej predpoklad sa naplnil. „Obe dve sme hrali výborný tenis, ale ja som na konci tretieho setu začala byť solídnejšia než Lucka. Tým pádom som vyhrala. V druhom sete sme sa brejkli dvakrát, ale nič som tam nejako zle neurobila. Ona hrala tri gemy ku konci setu veľmi dobre. Má hroznú ranu, čo sa ťažko odvracia. Človek musí potom meniť hru, musí byť solídny, aby nehrala priamky. V treťom som to už zahrala šikovne,“ uviedla pre turnajový web minuloročná víťazka trnavského podujatia, ktorá sa v závere zápasu nevedela dopracovať k premeneniu mečbalov. „Mala som 40:0 a zahrala som to veľmi opatrne. To sa nesmie stať, keď máte v sete náskok 5:0. Potom bola zhoda a nikdy neviete, čo bude. Môže sa to obrátiť. Súper sa môže chytiť. Ale ja som rada, že som to dohrala.“


Vo štvrťfinále turnaja nastúpi česká tenistka proti Američanke Madison Brengleovej. „V minulom roku som s ňou hrala na US Open prvé kolo v kvalifikácii. Nechcem sa na to vyhovárať, ale bola som zranená, išlo o chrbát a prehrala som. Opäť očakávam ťažký zápas a uvidíme, čo bude. Ja sa teším,“ dodala Záhlavová-Strýcová.

 


Kompletné výsledky druhého kola hlavnej súťaže

 

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri