Schmiedlová je vo štvrťfinále: Mala som to pod kontrolou

schmiedlova2Turnajová dvojka Anna Karolína Schmiedlová (19) prešla bez väčšieho zaváhania do štvrťfinále EMPIRE Slovak Open 2014. Nad Ruskou Margaritou Gasparianovou zvíťazila slovenská fedcupová reprezentantka 7:5, 6:3 a v piatok 9. mája nastúpi v Trnave proti Češke Siniakovej.

 

 VIDEO ZO ZÁPASU A ROZHOVOR

Schmiedlová sa v stredajšom  1. kole trápila s českou kvalifikantkou Voráčovou, keď postúpila až po víťazstve v troch setoch. Dnes proti Ruske Gasparianovej to už bol úplne iný zápas. „Včera som cítila z Voráčovej rešpekt. Nevedela som sa dostať do tempa, ale dnes mi to išlo od začiatku. Možno prišli momenty, keď som spravila zbytočné chyby, ale v podstate som to mala celý čas ako tak pod kontrolou,“ porovnávala Schmiedlová, ktorá na EMPIRE Slovak Open postúpila po roku opäť do štvrťfinále. Gasparianová bola pre Slovenku „starou známou“. „Je rovnako stará ako ja. Hrala som proti nej v juniorských zápasoch. Už dvakrát som proti nej vyhrala ťažké zápasy, aj preto som si celkom verila. Možno som niekedy mohla zahrať vyššiu loptu, lebo to väčšinou robí problém hráčkam, ktoré majú jednoručný bekhend. Servovala veľmi dobre, ale mne tiež išlo podanie,“ hovorila Schmiedlová.

 

V ďalšom kole ju čaká držiteľka voľnej karty z Česka Kateřina Siniaková. „Je to ťažká súperka. Už som ju dlho nevidela. Asi od toho zápasu, čo som proti nej hrala na juniorskom Roland Garros v roku 2012. Bolo to vtedy ťažké, veľmi ma tlačila. Hrala lopty so silou, napriek tomu, že je o dva roky mladšia. Vybehávala som to. Posúva sa dopredu veľmi rýchlo, ale pre mňa je tu veľká šanca ísť v Trnave ďalej,“ dodala Košičanka.

 


Kompletné výsledky druhého kola hlavnej súťaže

 

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri