Siniaková je v Trnave po roku opäť vo štvrťfinále

siniakova

Veľká nádej českého tenisu Kateřina Siniaková (17), ktorá o dva dni oslávi osemnásť rokov, postúpila po roku znovu do štvrťfinále trnavského EMPIRE Slovak Open, keď si poradila s Nemkou Annou-Lenou Friedsamovou 6:3, 2:6, 6:2. Na súperku si verila už pred duelom, ktorý nakoniec dotiahla do víťazného konca.

VIDEOROZHOVOR SO SINIAKOVOU

 

Poďla Siniakovej išlo o náročný zápas a obe hráčky predviedli dobrý tenis. „Do stretnutia som vstúpila lepšie, ona robila viac chýb. Ja som ju asi zaskočila svojou hrou. V druhom sete sa to otočilo, ona pridala, bola viac v kurte ako ja. Na začiatku tretieho sme sa ťahali, hrali sme dlhé výmeny v slušnej rýchlosti. Tam sa mi ju za stavu 1:1 podarilo brejknúť a aj keď moje servisy neboli také čisté, vždy som si ich udržala. Keď som ju brejkla na 5:2, tak už som bola na tom lepšie ako ona,“ opísala priebeh stretnutia Siniaková, ktorej robilo problémy Nemkine podanie.

 

„Mala slušný servis s dobrou dĺžkou. Na čiarach to neskáče vždy presne, takže mi to tam občas preskakovalo. Mala aj slušný "kick" do bekhendu. Keď sa jej darí, hrá rýchlo, ale keď kazí, potom je to už jednoduchšie. No verila som si na ňu, nebol to zlý žreb,“ povedala česká juniorka, ktorá si vo štvrťfinále zmerá sily buď so Slovenkou Karolínou Schmiedlovou alebo Ruskou Margaritou Gasparianovou. „Schmiedlovú poznám viac, už som s ňou raz hrala na juniorskom grandslame,“ uviedla Siniaková. Štvrťfinálový súboj vtedy na juniorskom Roland Garros v roku 2012 vyhrala Schmiedlová 7:6, 3:6, 6:1. Nakoniec Slovenka prehrala až vo finále.

 


Kompletné výsledky druhého kola hlavnej súťaže

 

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri