Anna Karolína Schmiedlová postupuje do druhého kola, v štvrtok proti Gasparianovej

kajka

Anna Karolína Schmiedlová (19) zvládla prvú ťažkú prekážku na EMPIRE Slovak Open a v úvodnom kole triumfovala nad skúsenou deblistkou z Česka Renatou Voráčovou po boji 2:6, 7:5, 6:0. Karolína je poslednou Slovenkou v hlavnej súťaži dvojhry a obhajuje minuloročné štvrťfinále.

„Bolo to ťažké, ale v podstate som to čakala. Mala som z nej rešpekt, keďže som s ňou pred dvomi rokmi prehrala dosť jednoznačne. Viem, že sa tu v Trnave kvalifikovala, že tu mala zápasy a bola zvyknutá. Pre mňa to bol prvý zápas na antuke po Fed Cupe, kde som hrala na harde, takže som ešte nebola stopercentne zvyknutá. Na začiatku som sa nevedela dostať do tempa. Postupne sa to zlepšilo a na konci druhého a v treťom sete som predviedla veľmi dobrý tenis z mojej strany,“ hodnotila Schmiedlová, ktorá sa o vývoj zápasu chvíľu aj obávala.

 

„Sústredila som sa na seba, chcela som robiť menej chýb z mojej strany. Vedela som, že mojou hrou ju zdolám. Nakoniec sa mi to podarilo. Za stavu 2:3 som si v druhom sete málo verila, bola som dole, robila som chyby z bekhendu, ale potom sa to zlomilo a začal som hrať veľmi dobre,“ dodala Schmiedlová, ktorá bude hrať v 2. kole proti Ruske Margarite Gasparianovej.

Po jej zápase bude nasledovať na centrálnom kurte zaujímavé české derby medzi obhajkyňou titulu Barborou Záhlavovou-Strýcovou a Luciou Hradeckou.

 


Kompletné výsledky prvého kola hlavnej súťaže

 

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri