Novotná o vypadnutí Krejčíkovej: Rozhodli jedna, dve loptičky

novotna krejcikova

Česká tenistka Barbora Krejčíková (18) ani na druhý pokus nezdolala Rumunku Mituovú a po trojsetovej prehre vo finále kvalifikácie prehrala aj v 1. kole hlavnej súťaže po výsledku 6:7 (4), 7:5, 6:7 (5). Jej trénerka, wimbledonská víťazka vo dvojhre z roku 1998 Jana Novotná, jej však nič nevyčítala.

 

„Bol to pre ňu veľmi náročný zápas. Jej včerajšia prehra bola horšia z toho dôvodu, že Barbora mala veľa príležitostí. Dnes to bol zase iný duel a o dosť viac vyrovnanejší. Barbore nemôžem nič vyčítať, bojovala do konca. Zdalo sa, že stále doťahuje, ale rozhodovali jedna, dve loptičky,“ uviedla Novotná, legenda českého tenisu, ktorú trénerská práca napĺňa.

 

„Mám to veľmi rada. Keď som prestala hrať profesionálny tenis, tak som u toho stále zostala. Hrala som zápasy legiend, charitatívne akcie, exhibície. Z hľadiska trénerstva je to trošku iné, človek sa musí prispôsobiť a nie je to hlavne o ňom, ale o hráčke,“ pokračovala Novotná, ktorá sa v Tenisovom centre EMPIRE Trnava cítila perfektne.  

„Som tu po prvý raz a musím povedať, že ma to veľmi milo prekvapilo. Je to nádherný tenisový areál. Veľmi rada sa sem budem vracať,“ naznačila Novotná.

 


Kompletné výsledky prvého kola hlavnej súťaže

 

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri