Kužmová po prehre: Mám ešte čo trénovať

kuzmova

Talentovanej slovenskej juniorke Viktórii Kužmovej (15) nevyšlo prvé kolo dvojhry na EMPIRE Slovak Open a podľahla Češke Denise Allertovej (21) dvakrát 1:6. Pre členku NTC to bola veľká škola a je vďačná za každú takúto skúsenosť, keďže štartovala v hlavnej súťaži najvyššie dotovaného turnaja vo svojej kariére.

VIDEO S KUŽMOVOU

Kužmová sa držala v úvode zápasu, ale keď prišiel brejk Allertovej na 3:1, Češka začala na kurte dominovať. Treba pripomenúť, že Allertová je od Kužmovej staršia o 6 rokov a je 250. v renkingu WTA. Do hlavnej súťaže ESO sa prebojovala z kvalifikácie a len nedávno v apríli triumfovala na ITF turnaji s 50-tisícovou dotáciu v Istanbule. 
„Určite je to pre mňa skvelá skúsenosť. Zistila som, ako hrá hráčka okolo 200. miesta na svete. Myslím si, že mám ešte čo trénovať. Potrebujem absolvovať veľa takýchto zápasov, aby som vedela zahrať lepší výsledok. Možno nabudúce aj vyhrať,“ povedala Viktória Kužmová, ktorá postrehla základné rozdiely medzi juniorským a ženským tenisom.  „Tieto ženy určite menej kazia a vedia zahrať z každého postavenia skvelý úder. Majú výborný servis. Určite udržia viac loptu v hre ako juniorky,“ uviedla na záver Kužmová.

 


Kompletné výsledky prvého kola hlavnej súťaže

 

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri