Hradecká vyradila Gálfiovú, v Trnave sa cíti ako doma

hradecka

Lucie Hradecká (28), trojnásobná grandslamová víťazka, sa s rolou favoritky v úvodnom kole EMPIRE Slovak Open v Trnave popasovala dobre. Nad členkou domáceho klubu TC EMPIRE Dalmou Gálfiovou z Maďarska, ktorá má iba 15 rokov, zvíťazila hladko 6:2, 6:3.

VIDEOROZHOVOR S HRADECKOU

Hradecká po zápase potvrdila, že proti skoro domácej hráčke to bolo ťažké, pretože ju vôbec nepoznala. „Zo začiatku to bolo trochu nervózne. Musím však povedať, že robila veľa chýb, čo mi celkom pomohlo. V druhom sete bolo 1:3, skončilo to však 6:3. Pomohla mi práve ľahkými chybami. Dostala som sa naspäť do zápasu a som rada, že som v ďalšom kole,“ povedala Hradecká pre empireslovakopen.sk
Českej tenistke, víťazke US Open 2013, Roland Garros 2011 vo štvohre a Roland Garros 2013 v mixe, sa často nestáva, že sa na turnaji stretne s úplne neznámou hráčkou. „Je to nezvyčajné. Sú tam nové prírastky, s tým sa musí človek popasovať. Nie som z tých najmladších a hrám prevažne s mladými hráčkami. Je to ťažké,“ usmiala sa Hradecká, ktorá je v Trnave po prvý raz. 
„Prišla som v nedeľu. Z areálu som nadšená. Je super, že sa býva pri kurtoch, z izby mám výhľad priamo na hlavný kurt. Do poslednej chvíle pre zápasom som bola na izbe. Je to tu príjemné i ľudia sú príjemní. Cítim sa tu pomaly ako doma,“ uzavrela spokojná Hradecká.


Kompletné výsledky finále kvalifikácie a prvého kola hlavnej súťaže

 

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri