Schmiedlová bude hrať proti Voráčovej, Hlaváčková nepríde do Trnavy

kajka

Česká tenistka Andrea Hlaváčková (27) sa musela odhlásiť z EMPIRE Slovak Open zo zdravotných príčin. V stredu ju neuvidíme na dvorcoch TC EMPIRE Trnava, ale na programe je aj tak niekoľko veľmi zaujímavých dvojhier, pričom do hry zasiahne aj dvojka turnaja a fedcupová reprezentantka Slovenska Anna Karolína Schmiedlová (19).

Hlaváčková musela odriecť účasť na poslednú chvíľu. „Oznámila nám, že nepríde zo zdravotných dôvodov. Špecifikom je, že lucky looserom namiesto nej je krajanka Barbora Krejčíková, ktorá dnes hrala vo finále kvalifikácie proti Rumunke Andree Mituovej a prehrala. V stredu nastúpia proti sebe znovu, keďže Mituová mala povôdne hrať s Hlaváčkou, ktorá nepríde,“ vysvetlil zástupca riaditeľa turnaja Tomáš Boleman.

Prvým zápasom na hlavnom kurte TC EMPIRE Trnava bude v stredu 7. mája od 11.00 súboj medzi slovenskou juniorkou Viktóriou Kužmovou, ktorá nastúpi proti Češke Denise Allertovej. Potom hrá Kristína Kučová proti Číňanke Zheng, po nich Karolína Schmiedlová proti Renate Voráčovej.

Zaujímavé duely sa odohrajú aj na kurte číslo 13, na ktorom o jedenástej začne tretia nasadená Izraelčanka Glušková proti Slovinke Majeričovej. Zhruba po tretej hodine bude v akcii Srbka Jovana Jakšičová s Lesiou Curenkovou.

 


Kompletné výsledky finále kvalifikácie a prvého kola hlavnej súťaže

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri